زمان مطالعه: 2 دقیقه

جراحی پروستات بزرگ عمدتا به روش TURP و از طریق یورتروسکوپ صورت می پذیرد. این روش جراحی به نام جراحی پروستات با لیزر شناخته می شود. در این مقاله هزینه جراحی پروستات بیماران بیمارستان محب مهر در سال ۹۸ بررسی شده است.

پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن هزینه جراحی پروستات، مقاله هزینه عمل جراحی چگونه محاسبه می شود؟ را بخوانید تا با تفاوت هزینه کل و پرداختی شما، عوامل موثر در کاهش پرداختی تان و اینکه چرا هزینه عمل جراحی را نمی توان از قبل پیش بینی نمود ، آشنا شوید.

 

TURP یا جراحی پروستات با لیزر چیست؟

TURP همانند آندوسکوپی است و رزکتوسکوپ(وسیله ای تلسکوپی و لوله ای شکل باریک و طویل قابل انعطاف یا سفت) از میزراه ( پیش آبراه ) وارد می شود تا قسمت های درونی پروستات که راه ادراری را بسته است خارج کند. این جراحی برای برطرف کردن علائم پروستات بزرگ در مردان انجام می شود. این وسیله با استفاده از برق بافت اضافی را خارج می کند.

 

 

هزینه جراحی پروستات چقدر می شود؟

تجهیزات مصرفی حین عمل، تعداد خدمات جراحی در اتاق عمل، تعداد روز های بستری در بیمارستان، آزمایشات مورد نیاز از نظر پزشک ، دارو ها ، خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک یا جراحی شما و مشاوره یا ویزیت پزشکان  برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بیمارستان قیمت دقیق را تعیین نمود. اگرچه می توان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای مجموع اقدامات مورد نیاز یک عمل جراحی خاص را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

به طور میانگین بیماران با نیاز به جراحی پروستات (TURP) در بیمارستان محب مهر ، نیاز به ۲ روز بستری در بیمارستان داشته اند. البته نیاز بستری با توجه به صلاحدید پزشک تعیین می شود.

صورتحساب این بیماران با در نظر گرفتن مجموع خدمات ثبت شده از قبیل اتاق عمل، تجهیزات مصرفی، بستری، دارو و… به طور میانگین برای هزینه جراحی پروستات به این صورت بوده است:

مجموعه مبلغ کل صورتحساب بدون در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۷،۵۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

 

 

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر ) ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۵،۵۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

 

 


منابع :

سایت Medline 

مقالات مشابه