زمان مطالعه: 1 دقیقه

اساسا سیری به میزان احساس پر بودن و مدت زمان ابقاء این احساس بعد از خوردن غذا برمیگردد. تمرکز برروی سیری میتواند تاثیر بسزائی در سلامتی و وزن داشته باشد.

بدن مواد غذائی متفاوت را به روش های متفاوت هضم میکند. به بیانی دیگر، بدن شما مواد غذائی متفاوت را با سرعت های متفاوتی هضم میکند. پروتئین و چربی ها با سرعتی کمتر از کربوهیدرات ها هضم میشوند. غذاهائی مانند پروتئین و چربی ها که دیرتر هضم میشوند سیری بیشتری را میتوانند در ما ایجاد کنند.

وقتی از خوردن غذاهائی که سیری بیشتری ایجاد میکنند احساس پر بودن میکنید، احتمال زیاده روی در خوردن غذاهائی که سالم نیستند. ممکن است در شما اضافه وزن ایجاد کنند و بار تغذیه ای مناسبی نیز نداشته باشند، کم میشود. به همین علت زمانیکه گرسنه اید مقدار کمی از مغزها که دارای پروتئین و چربی هستند میتواند شما را برای مدت بیشتری سیر نگه دارد.

سایر مواد غذائی که پروتئین و چربی بالائی دارند و در شما احساس سیری ایجاد میکنند شامل گوشت های بدون چربی مانند گوشت مرغ، ماهی های چرب مانند سالمون، تخم مرغ، ماست، کلم بروکلی، وغن زیتون، آووکادو و شکلات تلخ میباشد.

همچنین غذاهای فیبردارو آبدار مانند سبزیجات و میوه جات، حبوبات، تخم مرغ و جودوسر از انواع مواد غذائی با فیبر و پروتئین بالا هستند که احساس سیری ایجاد می کنند .

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند ماکارونی بدون سبوس با توجه به اینکه فیبرش کاهش یافته باعث القاء گرسنگی میگردد.

بنابراین زمانیکه نیاز به میان وعده و غذا دارید به سیری فکر کنید و به چیزی فکر کنید که در شما احساس سیری بیشتر برای مدت طولانی تری ایجاد کند .

 


منبع :

مقالات مشابه