زمان مطالعه: 2 دقیقه

پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن هزینه عمل رباط صلیبی ، مقاله هزینه عمل جراحی چگونه محاسبه می شود؟ را بخوانید تا با تفاوت هزینه کل و پرداختی شما، عوامل موثر در کاهش پرداختی تان و اینکه چرا هزینه عمل جراحی را نمی توان از قبل پیش بینی نمود ، آشنا شوید.

 

آسیب دیدگی رباط صلیبی قدامی به چه معناست؟

رباط صلیبی قدامی (ACL) جزو رباط‌های اصلی زانو می‌باشد. آسیب‌دیدگی این رباط شامل پارگی یا پیچش آن می‌شود. این آسیب‌دیدگی در ورزش‌هایی که مستلزم توقف‌، تغییر مسیر، پرش و پایین‌آمدن‌های ناگهانی هستند – مثل: فوتبال، بسکتبال، راگبی و اسکی آلپاین – شایع است.

بسیاری از افراد در هنگام وقوع آسیب‌دیدگی رباط صلیبی قدامی، از زانوی خود صدایی شبیه “تق” می‌شنوند.

بسته به وخامت آسیب‌دیدگی، معالجه‌ی آن شامل استراحت و انجام تمرینات توانبخشی به‌منظور بازیابی قدرت و استحکام یا قرارگیری تحت عمل جراحی به‌منظور جایگزین کردن رباط پاره‌شده و انجام تمرینات توانبخشی پس از جراحی، می‌باشد.

 

هزینه عمل رباط صلیبی قدامی چقدر می شود؟

تجهیزات مصرفی حین عمل، تعداد خدمات جراحی در اتاق عمل، تعداد روز های بستری در بیمارستان، آزمایشات مورد نیاز از نظر پزشک ، دارو ها ، خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک یا جراحی شما و مشاوره یا ویزیت پزشکان  برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بیمارستان قیمت دقیق را تعیین نمود. اگرچه می توان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای مجموع اقدامات مورد نیاز یک عمل جراحی خاص را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

به طور میانگین بیماران با نیاز به عمل رباط صلیبی قدامی در بیمارستان محب مهر ، نیاز به ۱-۲ روز بستری در بیمارستان داشته اند. البته نیاز بستری با توجه به صلاحدید پزشک تعیین می شود.

صورتحساب این بیماران با در نظر گرفتن مجموع خدمات ثبت شده از قبیل اتاق عمل، تجهیزات مصرفی، بستری، دارو و… به طور میانگین این هزینه عمل رباط صلیبی قدامی به این صورت بوده است:

مجموعه مبلغ کل صورتحساب بدون در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۷،۰۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر ) ۱،۸۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۵،۵۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

مقالات مشابه