زمان مطالعه: 2 دقیقه

پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن هزینه عمل جراحی صفرا ، مقاله هزینه عمل جراحی چگونه محاسبه می شود؟ را بخوانید تا با تفاوت هزینه کل و پرداختی شما، عوامل موثر در کاهش پرداختی تان و اینکه چرا هزینه عمل جراحی را نمی توان از قبل پیش بینی نمود ، آشنا شوید.

 

سنگ کیسه صفرا چیست؟

زرد آب یا صفرا، مایعی آبکی است که در کبد ساخته و در کیسه ای به نام کیسه صفرا نگهداری می شود. سنگ کیسه صفرا یک بیماری شایع می باشد. معمولا این مایع آبکی غلیظ شده و تشکیل سنگ می دهد . گاهی به صورت شن ریزه و گاهی نیز درشت می باشد. اکثر مردم حتی نمی دانند که سنگ کیسه صفرا دارند چون معمولا علامتی ندارد و گاهی برای انجام تست و بررسی بیماری های دیگر ممکن است متوجه این موضوع گردند. سنگ های کیسه صفرا معمولا مخلوطی از چربی و رنگ دانه های صفراوی هستند. این دو ماده از کبد ترشح می شوند و در کیسه صفرا ذخیره می گردند. درصدی از افراد جامعه سنگ کیسه صفرا دارند ولی تنها سنگ هایی نیاز به جراحی دارند که علامت دار باشند ( درد، التهاب لوزالمعده و زردی) . در شرایط خاص سنگ های بدون علامت نیز باید جراحی شوند که به دو روش باز و بسته ( لاپاراسکوپی ) انجام می شود که هر دو تحت بیهوشی عمومی می باشد.

 

هزینه عمل جراحی صفرا چقدر می شود؟

تجهیزات مصرفی حین عمل، تعداد خدمات جراحی در اتاق عمل، تعداد روز های بستری در بیمارستان، آزمایشات مورد نیاز از نظر پزشک ، دارو ها ، خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک یا جراحی شما و مشاوره یا ویزیت پزشکان  برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بیمارستان قیمت دقیق را تعیین نمود. اگرچه می توان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای مجموع اقدامات مورد نیاز یک عمل جراحی خاص را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

به طور میانگین بیماران با نیاز به عمل جراحی صفرا در بیمارستان محب مهر ، نیاز به ۲ روز بستری در بیمارستان داشته اند. البته نیاز بستری با توجه به صلاحدید پزشک تعیین می شود.

صورتحساب این بیماران با در نظر گرفتن مجموع خدمات ثبت شده از قبیل اتاق عمل، تجهیزات مصرفی، بستری، دارو و… به طور میانگین این هزینه عمل جراحی صفرا به این صورت بوده است:

مجموعه مبلغ کل صورتحساب برای آنژیوگرافی عروق قلب در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۷،۵۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر )  ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید برای بیضه نزول نکرده بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

 

مقالات مشابه