زمان مطالعه: 2 دقیقه

پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن هزینه عمل بیضه نزول نکرده ، مقاله هزینه عمل جراحی چگونه محاسبه می شود؟ را بخوانید تا با تفاوت هزینه کل و پرداختی شما، عوامل موثر در کاهش پرداختی تان و اینکه چرا هزینه عمل جراحی را نمی توان از قبل پیش بینی نمود ، آشنا شوید.

 

بیضه نزول نکرده چیست؟

کریپتورکیدیسم (عدم نزول بیضه‌) به وضعیتی گفته می‌شود که در آن بیضه‌ پیش از تولد به درون محل مناسب خودش در کیسه‌ی پوستی زیر آلت تناسلی (کیسه‌ی بیضه) وارد نمی‌شود.

معمولاً تنها یکی از بیضه‌ها دچار این مشکل می‌گردد ولی در حدود ۱۰ درصد از موارد هر دو بیضه درگیر می‌شوند.

عدم نزول بیضه بطور کلی وضعیتی نادر است مگر در میان نوزادانی که بصورت زودرس به دنیا می‌آیند.

بیشتر اوقات بیضه‌ی نزول‌نکرده در نخستین ماه‌های پس از تولد خودبه‌خود به محل اصلی‌اش منتقل می‌شود؛ در غیر اینصورت می‌توان با عمل جراحی این مشکل را برطرف کرد.

علایم

عدم مشاهده یا احساس بیضه در کیسه‌ی بیضه علامت اصلی عدم نزول بیضه است.

در دوران جنینی بیضه‌ها در شکم تشکیل می‌شوند. در آخرین ماه‌های دوران جنینی بیضه‌ها از طریق مسیری لوله‌ای‌شکل در کشاله‌ی ران (کانال اینگوینال) از شکم به کیسه‌ی بیضه منتقل می‌گردند. در عدم نزول بیضه، این فرآیند انجام نمی‌شود یا به تأخیر میفتد.

 

هزینه عمل بیضه نزول نکرده چقدر می شود؟

تجهیزات مصرفی حین عمل، تعداد خدمات جراحی در اتاق عمل، تعداد روز های بستری در بیمارستان، آزمایشات مورد نیاز از نظر پزشک ، دارو ها ، خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک یا جراحی شما و مشاوره یا ویزیت پزشکان  برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بیمارستان قیمت دقیق را تعیین نمود. اگرچه می توان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای مجموع اقدامات مورد نیاز یک عمل جراحی خاص را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

به طور میانگین بیماران با نیاز به عمل بیضه نزول نکرده در بیمارستان محب مهر ، نیاز به ۱ روز بستری در بیمارستان داشته اند. البته نیاز بستری با توجه به صلاحدید پزشک تعیین می شود.

صورتحساب این بیماران با در نظر گرفتن مجموع خدمات ثبت شده از قبیل اتاق عمل، تجهیزات مصرفی، بستری، دارو و… به طور میانگین این هزینه عمل بیضه نزول نکرده به این صورت بوده است:

 

بیضه نزول نکرده یک طرفه:

مجموعه مبلغ کل صورتحساب برای بیضه نزول نکرده یک طرفه بدون در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر )  ۶۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید برای بیضه نزول نکرده بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

بیضه نزول نکرده دو طرفه:

مجموعه مبلغ کل صورتحساب برای بیضه نزول نکرده دو طرفه بدون در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۴،۵۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر )  ۸۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۳،۷۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید برای بیضه نزول نکرده بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

مقالات مشابه