زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اولین ربات پزشکی ایران با سرمایه گذاری موسسه غیرانتفاعی محب با نام کیوان لایف بات در حضور دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران، ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران،  پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری و دکتر محسن عباسی ریاست محترم بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد رونمایی شد. این ربات توسط متخصصان شرکت دانش بنیان رویال توسعه پایدار طراحی و ساخته شده و انواع سنسورهای لازم در آن تعبیه شده است.

بکی از توانایی‌های منحصر به فرد این ربات، توانایی کنترل ربات‌های دیگر است.  ایده طراحی و ساخت آن همزمان با شیوع کرونا و اوج گرفتن آن در کشور در اوایل سالجاری شکل گرفت و در نهایت با تلاش متخصصان یک شرکت دانش بنیان این ربات متولد شد.

دکتر محسن عباسی مدیر عامل بیمارستان شهید هاشمی نژاد دیگر سخنران این مراسم بود که گفت: طراحی و ساخت این ربات به طور کامل در داخل کشور انجام شده و صد در صد ایرانی است. هدف ما تنها مقابله با کرونا نیست بلکه این محصول برای مقابله با هر بیماری واگیر داری آماده به کار است و در مقابله با بیماری‌هایی با ضریب انتقال بالا اثرگذاری خود را نشان می‌دهد. با ورود آن به بیمارستان‌ها در زمان شیوع بیماری‌هایی مانند کرونا و در زمان قرنطینه وجود آن کمک بزرگی است تا برخورد درمانگر و بیماران را کاهش دهد.

در پایان این مراسم پرویز کرمی به نقش گروه بیمارستان محب نیز که بصورت vc از این شرکت دانش بنیان حمایت کرده اشاره و از ایشان تقدیر کرد.

 

در ادامه می‌توانید قسمت‌هایی از این مراسم را مشاهده کنید:

اخبار مشابه