زمان مطالعه: 3 دقیقه

پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن هزینه عمل فتق ، مقاله هزینه عمل جراحی چگونه محاسبه می شود؟ را بخوانید تا با تفاوت هزینه کل و پرداختی شما، عوامل موثر در کاهش پرداختی تان و اینکه چرا هزینه عمل جراحی را نمی توان از قبل پیش بینی نمود ، آشنا شوید.

 

فتق چیست؟

فتق ممکن است در هر جایی از بدن ایجاد شود. در واقع جابجایی اعضای بدن از جایگاه طبیعی خود فتق گفته می شود. فتق های جدار شکم، فتق های روده ای یا فتق مغزی نیز وجود دارد اما بیشتر مردم فتق های کشاله را و ناف را بیشتر می شناسند. فتق های جدا شکم انواع مختلف و علل مختلفی دارد.

شایعترین فتق جدا شکم فتق اینگوئینال یا مغینی ( کشاله ران ) می باشد که بیشتر در سمت راست دیده می شود.

فتق های شکم ممکن است در جاهای مختلف و به اسم های گوناگون وجود داشته باشد. فتق های اکتسابی بیشتر در سنین بالاتر دیده می شود و از علل آن سیگار، فعالیت سنگین ، مشکلات ریوی و سرفه های مزمن، مشکلات عضلانی ، سابقه جراحی های ناحیه و … می باشد.

 

هزینه عمل فتق چقدر می شود؟

تجهیزات مصرفی حین عمل، تعداد خدمات جراحی در اتاق عمل، تعداد روز های بستری در بیمارستان، آزمایشات مورد نیاز از نظر پزشک ، دارو ها ، خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک یا جراحی شما و مشاوره یا ویزیت پزشکان  برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بیمارستان قیمت دقیق را تعیین نمود. اگرچه می توان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای مجموع اقدامات مورد نیاز یک عمل جراحی خاص را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

به طور میانگین بیماران با نیاز به عمل فتق در بیمارستان محب مهر ، نیاز به ۲ روز بستری در بیمارستان داشته اند. البته نیاز بستری با توجه به صلاحدید پزشک تعیین می شود.

صورتحساب این بیماران با در نظر گرفتن مجموع خدمات ثبت شده از قبیل اتاق عمل، تجهیزات مصرفی، بستری، دارو و… به طور میانگین این هزینه عمل جراحی صفرا به این صورت بوده است:

 

فتق اینگوئینال یکطرفه

مجموعه مبلغ کل صورتحساب برای فتق اینگوئینال یکطرفه در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۴،۵۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر )  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید برای بیضه نزول نکرده بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

فتق اینگوئینال دو طرفه

مجموعه مبلغ کل صورتحساب برای فتق اینگوئینال دو طرفه در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۶،۷۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر )  ۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید برای بیضه نزول نکرده بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

(در نظر داشته باشید هزینه عمل فتق دو طرفه بصورت بسته با لاپارسکوپ بدون بیمه در محدوده ۱۰ میلیون تومان قراردارد )

 

فتق شکمی ( بدون مش )

مجموعه مبلغ کل صورتحساب برای آنژیوگرافی عروق قلب در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۷،۵۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر )  ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید برای بیضه نزول نکرده بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

 

مقالات مشابه