زمان مطالعه: 3 دقیقه

ریفلاکس ادراری یک از بیماری های کلیه و مجاری  ادرار در اطفال است. ریفلاکس ممکن است یکطرفه یا دو طرفه باشد در صورت تداوم این بیماری ممکن است کلیه فرد کار بیفتد. برای پیشگیری از خطرات احتمالی جراحی آنتی ریفلاکس یا برگشت ادرار به صورت یک طرفه یا دو طرفه برای کودکان انجام می شود. در این مقاله هزینه عمل برگشت ادرار بیماران بیمارستان محب مهر در سال ۹۸ بررسی شده است.

پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن هزینه عمل برگشت ادرار، مقاله هزینه عمل جراحی چگونه محاسبه می شود؟ را بخوانید تا با تفاوت هزینه کل و پرداختی شما، عوامل موثر در کاهش پرداختی تان و اینکه چرا هزینه عمل جراحی را نمی توان از قبل پیش بینی نمود ، آشنا شوید.

عمل برگشت ادرار یا آنتی ریفلاکس چیست؟

هنگامی که حالب ( میزنای ) وارد مثانه می شود از مسیری طولانی در دیواره مثانه عبور می کند به نحوی که دریچه ای سوپاپ دار در داخل دیواره مثانه ایجاد می شود تا از بازگشت ادرار از مثانه به حالب و کلیه جلوگیری کند. در بعضی کودکان ، این دریچه درست تشکیل نمی شود و ممکن است باعث بازگشت ادرار یا ریفلاکس ادراری شود. به همین جهت کودک در معرض عفونت متناوب ادراری و آسیب به کلیه می شود. در موارد پیشرفته این اختلال نیاز به عمل جراحی آنتی ریفلاکس یا برگشت ادرار پیدا می کند.

 

هزینه عمل برگشت ادرار چقدر می شود؟

تجهیزات مصرفی حین عمل، تعداد خدمات جراحی در اتاق عمل، تعداد روز های بستری در بیمارستان، آزمایشات مورد نیاز از نظر پزشک ، دارو ها ، خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک یا جراحی شما و مشاوره یا ویزیت پزشکان  برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بیمارستان قیمت دقیق را تعیین نمود. اگرچه می توان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای مجموع اقدامات مورد نیاز یک عمل جراحی خاص را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

به طور میانگین بیماران با نیاز به عمل برگشت ادرار در بیمارستان محب مهر ، نیاز به ۳ روز بستری در بیمارستان داشته اند. البته نیاز بستری با توجه به صلاحدید پزشک تعیین می شود.

صورتحساب این بیماران با در نظر گرفتن مجموع خدمات ثبت شده از قبیل اتاق عمل، تجهیزات مصرفی، بستری، دارو و… به طور میانگین برای هزینه عمل برگشت ادرار به این صورت بوده است. اگرچه باید در نظر داشت ممکن است این عمل بصورت یک طرفه یا دو طرفه انجام شود:

 

هزینه عمل برگشت ادرار یک طرفه

مجموعه مبلغ کل صورتحساب بدون در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر ) ۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۶،۵۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

هزینه عمل برگشت ادرار دو طرفه

مجموعه مبلغ کل صورتحساب بدون در نظر گرفتن بیمه پایه و مکمل برای این بیماران در محدوده ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان قرار داشته است.

اگر از بیمه پایه خود استفاده کنید ( لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان محب مهر ) ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان سهم بیمه پایه خواهد بود. یعنی در صورت استفاده از بیمه پایه پرداختی شما در محدوده ۷،۵۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر بیمه پایه تحت پوشش بیمه مکمل نیز باشید بدون در نظر گرفتن سقف هزینه پرداختی شما ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با بیمارستان تماس بگیرید.

 


منابع :

سایت Medline 

مقالات مشابه