زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

در صورتي‌که از خدمات يکي از شرکت‌هاي بيمه بهره مي‌بريد، مي‌توانيد از اين مزيت در بيمارستان محب مهر استفاده کنيد. اما اگر تحت پوشش هيچ بيمه‌اي هم نيستيد، نگران نباشيد. ما همچنان شما را پذيرش کرده و با همان کيفيت به شما خدمت خواهيم داد.

در ايران دو نوع بيمه وجود دارد، بيمه پايه و بيمه تکميلي. اگر شما يکي از بيمه‌هاي پايه ( بیمه سازمان تامین اجتماعی و یا بیمه خدمات درمانی ) را دارا هستيد، شرکت بيمه درصدي از هزينه شما را پرداخت خواهد کرد. اما در صورت بهره گيري از بيمه هاي تکميلي، اين شرکت ها سهم بيشتري از هزينه شما را (گاهي تمام هزينه را) پوشش مي دهند. جهت استفاده از بیمه تکمیلی نیاز به معرفی نامه از بیمه مورد نظر ضروری می‌باشد.

 

بیمه های پایه

  • براي بيماران بستري:

براي استفاده از اين نوع بيمه، پزشک شما بايد “درخواست پذيرش” را با ذکر نام علت بستري در دفترچه بيمه شما بنويسد.

 

  • براي بهره گيري از خدمات تشخيصي:

براي هر يک از خدمات پاراکلينيکي (خدمات تشخيصي) مي‌بايست پزشک درخواست نوع خدمت خود را در برگه دفترچه بیمه ثبت و  سپس با دفترچه بيمه خود به هريک از بخش هاي پاراکلينيکي مراجعه نماييد.

 


 

بیمه های مکمل

در صورتي که هم اکنون با يکي از بيمه هاي تکميلي قرارداد داريد، میزان پرداخت هزینه از طرف شما کاملا به سطح قرارداد شما با بيمه ارتباط دارد و قيمت خدمات در بيمارستان محب ثابت است. براي اطلاعات بيشتر در خصوص سطح قرارداد با شرکت بيمه خود تماس بگيريد. همچنين براي اطمينان از اينکه محب با بيمه شما قرارداد دارد به ليست زير مراجعه فرماييد و يا با پذيرش محب تماس بگيريد.

 

  • براي بيماران بستري:

زماني که پزشک “درخواست بستري” شما را مي نويسد، شما بايد اين درخواست را به شرکت بيمه خود ببريد. در آنجا، آن شرکت يک معرفي نامه را به بيمارستان محب مهر مي نويسد که بر طبق آن معرفي نامه، هزينه هاي شما محاسبه مي شود. سپس “درخواست بستري” و “فرم معرفي نامه بيمه” را به پذيرش بيمارستان ارائه دهيد. در صورتي که در خصوص نحوه پذيرش سوالي داريد، با تلفن هاي پذيرش محب تماس حاصل فرماييد.

در صورتیکه تحت پوشش بیمه های: ایران، خدمات درمانی نیروهای مسلح، پارسیان، دانا، آسیا، البرز، معلم، سینا، کارآفرین ،کمک رسان، سرمد، تعاون و سامان هستید، نیازی به مراجعه مستقیم به بیمه نمی‌باشد و امور مربوط به دریافت معرفی نامه از طریق وب‌سایت و یا فکس توسط بیمارستان انجام خواهد شد.

  • براي بهره گيري از خدمات تشخيصي:

در پذيرش بخش هاي سرپايي و بهره گيري از خدمات تشخيصي پزشک “درخواست” خودر را با ذکر کامل نوع خدمت درخواستي بر روي دفترچه بيمه يادداشت مي‌کند. سپس بيمار با دفترچه بيمه خود به هريک از بخش هاي سرپايي مراجعه مي‌کند. در صورت نداشتن دفترچه، در بیمه های تکمیلی با توجه به تنوع قراردادها در دست داشتن معرفی نامه از بیمه مورد نظر جهت ارائه خدمات الزامی می باشد.

 

بیمه های پایه طرف قرارداد:

  • بیمه تامین اجتماعی
  • بیمه خدمات درمانی ( بیمه سلامت همگانی فقط کدهای خاص – بغیر از بیمه سلامت روستایی و بهزیستی )

بیمه های مکمل (بستری) طرف قرارداد:

آسماری نیروهای مسلح (ارتش)
ایران البزر
آتیه سازان آسیا
پارسیان دانا
کمک رسان SOS سینا
معلم ملت
میهن نوین
سامان درمانت
ما بانک مرکزی
کارآفرین تعاون
کوثر آرمان
شرکت نفت شاغلین شرکت نفت بازنشستگان
شرکت ملی صنایع مس شرکت خدمات هوایی سامان
شرکت ارتباطات زیرساخت شرکت هواپیمایی آسمان
دانشگاه آزاد اسلامی روزنامه ایران
چاپخانه دولتی ایران تجارت نو
مجلس شورای اسلامی بانک ملت
بانک تجارت بانک رفاه
بانک سپه بانک توسعه صادرات
بانک مسکن بانک صنعت و معدن
بانک کشاورزی سرمد
مخابرات پاسارگاد
حکمت هواپیمائی هما
رازی صدا و سیما

بیمه های مکمل (سرپائی) طرف قرارداد:

بانک کشاورزی نیروهای مسلح (ارتش)
بانک صادرات البرز
ایران آسیا
پارسیان بانک مرکزی
کمک رسان SOS سینا
معلم ملت
میهن نوین
سامان درمانت
ما بانک صنعت و معدن
کارآفرین تعاون
کوثر رازی
شرکت نفت شاغلین شرکت نفت بازنشستگان
شرکت ملی صنایع مس تجارت نو
مجلس شورای اسلامی بانک ملت
بانک تجارت بانک رفاه
بانک سپه بانک توسعه صادرات
بانک مسکن سرمد
مخابرات پاسارگاد
حکمت آسماری
صدا و سیما

مقالات مشابه